Důležité je znát důvody, způsoby a přínosy. Zajistěte aby tématem #webPerf a rychlostí webu žila celá firma.
Rychlejší web zvyšuje revenue - buďte rychlejší než konkurence a nenechte klienty nakupovat u konkurence.
Rychlost vašeho webu a user experience mají dopad na vaše business metriky. Proto měřte rychlost vašeho webu po každé změně, po každém release a při peaku na produkci.
Buďte minimálně stejně tak rychlí jako konkurence a pravidelně jí měřte a porovnávejte.
Udržte si výbornou user experience a definujte si NFR jako jsou: rychlost přihlášení uživatele, rychlost odeslání objednávky či rychlost zobrazení nabídky atp. a tyto NFR pravidelně monitorujte.
#webPerf odkrývá skryté chyby, které zažívají vaši klienti. Ukazuje na místa ve vaší aplikaci, která se používají obtížně.
Začít s #webPerf je výrazně snazší a levnější než s běžným performance testováním a přitom získáte reálnější feedback.
#webPerf je nejlepší monitoring vaší webové aplikace, protože feedback a alerting získáte na základě simulace reálného uživatele.
Výstupy z #webPerf využije více rolí ve vaší firmě, od testerů a programátorů po DevOps a marketing.
#webPerf je evoluce a budoucnost v testování a monitorování webových aplikací. Získáte konkurenční výhodu, zlepšíte kvalitu, použitelnost a rychlost vaší webové aplikace a klienti vám nebudou přebíhat ke konkurenci.
Účastí na tréninku ušetříte 2 až 3 roky samostudia, protože získáte doménovou specializaci, nástroje, konfigurace a správnou metodiku.
Minimální počet není stanoven, ale maximální počet účastníků je 12.
Ano, stačí nám pouze připojení k dataprojektoru.
Ano, trénink je rozdělen na teoretickou a praktickou část. První měsíc může proběhnout první část a nejpozději do dvou měsíců část druhá.
Protože #webPerf poskytuje mnoho metrik a informací a hlavně performance kultura není záležitostí jednoho člověka, ale celé firmy, tak je dobré, aby se tréninku zúčastnilo více rolí ve firmě. Například: testing, development, DevOps, marketing atp.
Ano, ale pro praktickou část budete muset mít povoleny porty a mít možnost instalace programu. Toto bude na vás si tato práva zajistit. Proto doporučujeme používat spíše osobní počítače s OS Linux či Mac OS.
Radim Daniel Pánek, CEO & Performance tester at Canarytrace. Evangelizuje WPT, vytvořil metodiku WPTA pro testování výkonu frontendu, konzultuje a staví na míru test stack pro test automatizaci ve firmách, výzkum v test automatizaci jehož výsledky můžete slyšet na přednáškách nebo školeních pro testery.
Bohužel ne. Chceme si být jistí, že jste probíranou kapitolu pobral(a), spolu projdeme případný zásek a nepřijdete o interaktivitu. Nahrávka proto nedává smysl.
Napište mi na rdpanek@canarytrace.com.